Uitslag Koningsschieten 2019 Landmans unie Schijndel

logo landmansunie schijndelOp zaterdag 11 mei werd bij handboogvereniging Landmans unie het jaarlijkse Koningsschieten georganiseerd. De dag begon al vroeg voor de schutters. Om 8 uur werden de zittende koningen opgehaald bij hen thuis. Van daaruit werden ze onder begeleiding van veel lawaai en gevolgd door vele schutters naar het clubgebouw gebracht. Om 9 uur werd er een dienst van woord en gebed gehouden. Hier werden de overleden oud schutters herdacht.

Na een goed ontbijt begon om half 11 de wedstrijd. Voor  de jeugdschutters waren dit 30 pijlen voor de senioren 70. Rond 1 uur waren de jeugdkoningen bekend, bij de junioren wist Shakira de Groot met nette voorsprong te winnen. Ridder is geworden Vera Pieters en vaandeldrager Roos Pieters. Bij de aspiranten is Sophie van Aarle de nieuwe koningin, ridder is Title Ratanna en vaandeldrager is Rick van Leij geworden.

Na de pauze schoten de beste 6 senioren nog 20 pijlen. Waarna er nog eens 3 schutters afvielen. De beste 3 compound en de beste 3 recurve schutters schoten nog eens 20 pijlen om te bepalen wie de nieuwe koningen gaan worden. Bij de recurve was het al snel een gelopen race, Rob van den Brand stond na de pauze erg lekker te schieten en liep uiteindelijk 20 punten voor op de nummer 2, Michel van Roosmalen. Rob is de nieuw recurve Koning, Michel de nieuw recurve ridder en Hans v.d. Heuvel de nieuwe vaandeldrager. Rob prolongeert hier zijn titel. Als hij volgend jaar nog eens zou kunnen winnen mag hij de keizer uitdagen. Bij de compound was het enorm spannend, na in totaal 50 pijlen geschoten te hebben was het verschil tussen de nummer 1 en de nummer 3 maar 2 punten. Tot het einde toe lieten de schutters elkaar geen enkele ruimte. Het was uiteindelijk Frans Schaap die de wedstrijd won. Frans is de nieuwe compound koning, Paul Mols de compound ridder, Twan Langehuijsen de vaandeldrager.

Hieronder staat de volledige uitslag van het Koningsschieten 2019



 Recurve:1e 301e 20tot. 502e 20tot. 70    
Paul van den Brand(keizer)271
1Rob van den Brand274190464186650Koning
2Michel van Roosmalen274178452178630Ridder
3Hans vd Heuvel254170424175599Vaandrig
4Jeroen Heijmans248166414414
5Toon Middegaal 240159399399
6Piet Verhagen259139398398
7Wil van de Ekart237237237
8Chris van Doorn229229229
9Bert Pieters221221221
10Jan Berkelmans213213213
11Rene koot199199199
12Kees Vorstenbosch189189189
13Piet Heesakkers182182182
Compound:
Peter v.d. Bergh (Keizer)284
1Frans Schaap274187461183644Koning
2Paul Mols275185460182642Ridder
3Twan Langenhuijzen280179459182641Vaandrig
4Jeroen ophey274182456456
5Marion Langenhuijzen271179450450
6Toon van Alebeek255170425425
7R.J. van Gogh270270270
8Wiliam Habraken264264264
Jeugd recurve:
1Shakira de Groot239Koning
2Vera Pieters158Ridder
3Roos Pieters133Vaandrig
Aspiranten:
1Sophie van Aarle252Koning
2Title Ratanna236Ridder
3Rick van de Leij198Vaandrig
4Sam v.d. Steen159
5Dees v.d. Steen134
6Lisa Pieters81

Handboog Koningsschieten Landmansunie 2019

Tip de redactie!